Home › Zastosowanie podnośników koszowych

Zastosowanie podnośników koszowych

Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego kwestii technicznych.

Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu wielokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>

Page top