Home › Narkotyki - jak oddziałują na pracę umysłu?

Narkotyki - jak oddziałują na pracę umysłu?

Czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia, moralność się zmienia, wszystko się zmienia. Czasami jest to zmiana, za którą można zapłacić swoim życiem. Przechodzą ciarki, ale właśnie tak się dzieje. Słyszy się coraz więcej historii o tym, że ktoś stracił życie, ponieważ robił coś, w czym nie widział niczego złego. Teraz można pomyśleć sobie o narkotykach. Najokrutniejsze ze wszystkich uzależnień. Wyrządza niesamowite spustoszenie w organizmie, umyśle.

Osoba, która jest pod wpływem środków psychoaktywnych nie myśli racjonalnie. Z czasem znika u niej jakakolwiek moralność, bo nie potrafi zauważyć różnicy pomiędzy dobrem a złem. Smutne jest również to, że po takie używki sięgają coraz młodsze osoby.

U większości pewnie zaczyna się podobnie: "Wezmę sobie raz.

Od jednego razu nic mi się nie stanie". Fakt, może wyjść z tego cało, o ile nie ma uczulenia na żaden ze składników narkotyku.

To jednakże nie powinno namawiać do próbowania, bo właśnie w ten sposób zaczyna się najtrudniejsza droga nałogu. Osoba, która regularnie bierze narkotyki widocznie zmienia swój wygląd na zewnątrz, a w takim razie jak ma się jej wnętrze? Można je porównać do poszarpanej szmaty, którą ktoś wyrzucił na ulicę.

Przekaźnictwo nerwowe zostaje zaburzone.

Zmienia się podejście do postrzegania świata, odczuwania, myślenia. Kumulujący się wpływ substancji psychoaktywnych zaburza pracę mózgu. Nieraz są to zmiany stałe. Przekaźnictwo nerwowe jest konieczne, by prawidłowo reagować na bodźce. Dzięki neuroprzekaźnikom mózg przekazuje informacje z jednego neuronu do drugiego. Narkotyki zakłócają funkcjonowanie konkretnego neuroprzekaźnika. Pod wpływem substancji psychoaktywnych każdy pojedynczy neuron generuje w nienaturalny sposób jeden lub więcej neuroprzekaźników, a może to być np.

dopamina, serotonina, acetylocholina, a także inne. Dzięki dopaminie osoba uzależniona odczuwa euforię, przyjemność. Niemal każdy narkotyk zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika. Serotonina wpływa na nastrój, sen, popęd płciowy oraz apetyt. Acetylocholina działa na pamięć, nastrój, podniecenie, a na właśnie ten neuroprzekaźnik wpływa nikotyna. Istnieje jeszcze wiele neuroprzekaźników, o których można by rozpisywać się do woli. Niesamowicie ciężko jest pozbyć się tego nałogu. Leczenie na detoksie jest uciążliwa. Leczona osoba ma wrażenie, że boli ją każdy element jej ciała, a przez to okalecza się, żeby koncentrować uwagę na tylko pojedynczym miejscu.

Nigdy nie jest do końca pewne, że osoba, która przebywała na odwyku już nie wróci do nałogu. Trzeba chcieć samemu wyjść z dołka, który z każdą kolejną działką się pogłębia. Należy zacząć działać w odpowiednim momencie. Warto także wspomnieć, że wiele narkotyków ma jako jeden ze składników trutkę na szczury. Mało przekonywujące? W proszkach jest rozdrobnione szkło, które kaleczy żyłki w nosie. W tym temacie można się rozpisywać bez końca. Warto dowiedzieć się o niekorzystnym działaniu tych wszystkich substancji, bowiem ta wiedza może uchronić ludzi przed dopuszczeniem się ogromnego błędu, który będzie przypominał o sobie w każdej chwili życia..


Źródło: wer kennt schöne geburtstagssprüche

<< Poprzedni
Następny >>

Page top