Home › Jakie cechy powinien mieć dobry adwokat

Jakie cechy powinien mieć dobry adwokat

W erach ostatnich lat, w których rynek usług prawnych jest wymownie wypełniony.

Procedura znajdywania porządnego adwokata jest dosyć trudny.

Szczególnie jeżeli nie mamy znajomości w dziedzinie prawa. Zrozumiale najlepiej jest wyselekcjonować własnego fachowca na polecenia bliskich lub przyjaciół. jednakże co w warunkach kiedy nie mamy takiej opcji? Opisujemy jakie cechy musi posiadać dobry adwokat!

reprezentowanie klienta

Po pierwsze adwokat musi być zainteresowany w osobistą działalność.

Mamy możliwość to zweryfikować już po pierwszym kontakcie.

Jeżeli specjalista nie ma dla nas chwili na osobiste meeeting lub zbywa nas mailami, nie ma sensu podejmować z nim współpracy.

W takich przypadkach nie możemy wyczekiwać na to, że adwokat przyłoży się do zakończenie naszych spraw.

Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić naszą uwagę są jego kwalifikacje analityczne.

Jeżeli adwokat w krótkim czasie przedstawi nam możliwości taktyki podpartej adekwatnymi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. Dodatkowo powinien powołać się na konkretne akty prawne oraz przypadki podobnych spraw.

Powinniśmy zweryfikować pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności.

Często bywa tak, że wysyłane dokumenty mogłyby zostać zredagowane w bardziej udany sposób. Ostatnią sprawą do której powinniśmy przykuć uwagę jest konsekwencja działań prawnika.

Powinien on wybrać korzystną drogę działań i do końca sprawy się jej trzymać.

Jeśli w przeciągu przewodu prawnego jego zdanie nieraz sięprzekształca lub proponuje nam alternatywne sposoby wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..


Page top