Home › Jak zaplanować podróż do USA?

Jak zaplanować podróż do USA?

Polacy teraz podróżują o wiele więcej niż dekady temu, gdy samo otrzymanie paszportu było skomplikowane. W dzisiejszych realiach sytuacja ekonomiczna w państwie jest stabilna, dlatego mieszkańców stać na wakacje zagranicą.

Ogromnym marzeniem wielu z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który jest znany z kultowych serialów oraz filmów. Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, zacznij organizację już dziś. Mieszkańcy Polski jeżeli chcą zobaczyć USA muszą mieć aktualną wizę. Na jej uzyskanie należy zostawić sobie parę miesięcy, bowiem nie jest wydawana z marszu. Pierw należy umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, jest to dopuszczalne w Krakowie lub w Warszawie. W wyznaczonym terminie należy wybrać się do konsulatu z gotowym wnioskiem o wizę turystyczną, należy wziąć również ważny paszport. W chwili rozmowy z urzędnikiem zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest optymalna, a także nie jesteśmy karani, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez problemu. Dopiero posiadając ten papier warto kupować bilet. Lot transatlantycki trwa kilkanaście godzin, jest również o wiele kosztowniejszy od podróży w obrębie Europy. Toteż szukanie interesującej alternatywy podróży należy rozpocząć kilka miesięcy przed wyjazdem. Warto przewertować wiele witryn, gdyż na poszczególnej z nich oferty mogą być zupełnie inne. Przeważnie najtańsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Możemy na początku tam się udać, a później skorzystać z lotów krajowych, które są bardzo tanie. Pamiętajmy także, żeby prawidłowo spakować własny bagaż. Gdyż na terytorium Stanów nie można wwozić żywności oraz napojów pochodzących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego rodzaju można wykonać na strefie bezcłowej. Także wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, bowiem UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, jednak nocleg już nie.

Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, można zrobić to zawczasu, przez internet.

Działają specjalne portale w sieci, które służą pośrednictwem..
Zobacz:
Kasa fiskalna w gabinecie lekarskim w Poznaniu
Rozwód: co robić?
Tattry zapraszają turystów na udany urlop
Wejdź, poczytaj i weź pożyczkę!
Proces tracenia kilogramów - dowiedz się dokładnie jak powinien przebiegać

Page top