Home › Dlaczego we Wrocławiu buduje się tyle mieszkań?

Dlaczego we Wrocławiu buduje się tyle mieszkań?

Na odległości niedawnych niewielu lat, stan w branży nieruchomości we Wrocławiu całkowicie się zmienił.

Około mniej więcej 5 lat temu mogliśmy kupić kolejne kawalerki w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę.

Niestety, teraz ceny nowoczesnych nieruchomości we Wrocławiu są podobne do tych, które przykładowo obowiązują w mieście stołecznym naszego kraju lub na Pomorzu.

Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego skutkiem jest budowa nowoczesnych lokali, zostaje na ogół spora migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie poprawiające się warunki pracy, przywabiają so siebie rzeszę osób którzy chcą polepszyć poziom swojego bytowania. Sporym rozrostem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni.

Skutkiem nawału nowych mieszkańców mieściny jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się powstawanie projektów na obszarze całego Wrocławia.

Sporą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednakże znajdują się konsumenci drogich lokali, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Drugim powodem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski. W związku z tym wynajmujący mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych opłat. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi około 800 złotych za miesiąc..


<< Poprzedni
Następny >>

Page top