Home › Dlaczego stajemi sie grubi

Dlaczego stajemi sie grubi

Nadwaga i otyłość to schorzenia, jakie dotykają coraz pokaźniejszą liczbę populacji oraz to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak także w Polsce i innych krajach cywilizowanych.

Kluczowym powodem tych dwóch chorób są zaburzenia bilansu energetycznego. W jaki sposób donoszą specjaliści jemy coraz to więcej niezdrowych zakąsek, oleistych potraw i węglowodanów, które na krótki czas zaspokajają uczucie głodu dostarczając do organizmu ludzkiego bomby opustoszałych kalorii.

Przyczyn nadwagi jest co niemiara, wskutek tego każdy kto się z nią zmaga powinien je poznać. W ten sposób wolno łatwo dowiedzieć się gdzie tak w gruncie rzeczy tkwi główna przyczyna kłopotu. Od tego także należy zacząć walkę z nim. Okazuje się, że nie wykazujemy wystarczającej aktywności fizycznej. Powodem tego są coraz to bardziej wprawne udogodnienia, które powodują, że większość spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Poza tym społeczeństwo z roku na rok jest o wiele bardziej wykształcone.

Zajmujemy wysokie stanowiska, wykonujemy pracę biurową, co też nie przekłada się na żaden wydatek energetyczny dla organizmu.

Jemy nazbyt niejednokrotnie, zanadto sporadycznie lub nieregularnie.

Zgodny, codzienny plan żywieniowy powinien zawierać w sobie pięć niedużych, zbilansowanych pokarmów przyjmowanych o równych porach dnia.

Oprócz tego analitycy, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie licznych badań społecznych dostrzegają, że z roku na rok chętniej sięgamy po wysokokaloryczny alkohol, który w wielu przypadkach staje się dla nas wyjątkowym sposobem na zabicie wolnego czasu i rozluźnienie po stresującym dniu pracy..


Page top